KONST / Ramar / Ram 15774341
nr 1577 4341
Ram
Nyrokoko, förgylld, ramens innermått: 69x54 cm, yttermått inklusive ram: 80x66 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 13 november 2023
kl 20:14:50
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik